Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Redakcja

 

Regulamin


Wszystkie prezentowane na tej stronie materiały, zdjęcia i filmy, chronione są prawami autorskimi i jakiekolwiek ich wykorzystywanie bez zgody i wiedzy autora jest zabronione.

 

Każda z zarejestrowanych osób może publikować swoje artykuły w dziale "Wasze artykuły" pod warunkiem, że nie naruszają dóbr osobistych innych osób.

 

Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy i artykułów zawierających treści obraźliwe lub ataki osobiste. 

 

Wszyscy autorzy zdjęć i artykułów wyrażają zgodę na ich publikację.

 

Redakcja:

 


Przemek Kumorek

Jestem pasjonatem przyrody. Uczę się jej od początku dzięki moim znajomym, którzy pokazali mi co to wolność, swoboda, szczęście... Lubie pisać krótkie historie i fotografować moich przyjaciół w akcji, kiedy podchodzą do niedźwiedzia lub czekają na wilka. Czasem trafia się coś mniejszego jak np. sóweczka ale emocje zawsze są takie same. Pewnie nie zobaczyłbym tego co widziałem, nie spotkałbym takich ludzi jakich spotkałem i nie pisałbym dzisiaj tutaj tego wszystkiego, gdyby nie moi przyjaciele - Drużyna Pierścienia!!!

 

 

Romuald Mikusek

Doktor nauk biologicznych Uniw. Wrocławskiego. Po szkole średniej leśnik z czego nie zawsze jest dumny. Przyrodnik i ornitolog, od lat związany emocjonalnie z Zakładem Ekologii Behawioralnej UWr. (dawniej Zakład Ekologii Ptaków), do niedawna z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Pracownik Parku Narodowego Gór Stołowych zajmujący się ochroną w ramach programu Natura 2000.

Badania ornitologiczne prowadziłem w wielu częściach kraju, głównie w Sudetach, Beskidach i Polsce NE. Nie mam ulubionych miejsc, bo co roku znajduję nowe, piękne zakątki. Szczególną miłością obdarzyłem lasy deszczowe. Pasjonuje mnie cała przyroda, a szczególnie kręgowce, z ptakami i ssakami w pierwszym rzędzie oraz sowami, zwłaszcza sóweczką - na czele.

Lubię: spływy, jazdę na rowerze, spanie pod chmurką, książki, muzykę. Mam to szczęście, że zamiast ubywać, przybywa mi prawdziwych przyjaciół, co cenię sobie szczególnie.

Nie lubię: ograniczeń czasowych i przestrzennych, tłoku, głupoty, egoizmu i braku poszanowania dla odmienności a szczególnie chyba przedmiotowego traktowania zwierząt.

Strona internetowa:

www.rmikusek.pl


 

Radosław Kaźmierczak

Każdy z nas chciałby mieć w życiu jakąś pasję, podobno bez niej człowiek jest niespełniony. Ja swojej pasji szukałem długo aż napotkałem na swej drodze Fotografię. To pasja, która daje mi niesamowitą radość i poczucie spełnienia. Nie mógłbym bez niej żyć. Uczę się jej od kilku lat, jednak uważam, że fotografii trzeba uczyć się przez całe życie, nigdy nie można twierdzić, że jest się na tyle dobrym by spocząć na laurach. Fotografia to nie tylko pstryknięcie, to umiejętne dostrzeganie świata i tego, co go otacza. W swojej twórczości staram się pokazać świat przyrody w taki sposób by przykuć uwagę odbiorcy na dłużej niż sekundę…

Moja przygoda z fotografią przyrodniczą trwa od niedawna, wcześniej były to głównie krajobrazy a od jakiegoś czasu pokochałem świat zwierząt. Główny nacisk w swoich pracach kładę na realizm fotografowanych scen. Nie satysfakcjonują mnie zdjęcia ustawiane, przerabiane czy aranżowane w różnego rodzaju miejscach łatwiej dostępnych niż dzikie tereny. Oczywiście takie zdjęcia też są pożądane jednak nie tego szukam w fotografii przyrodniczej.

Strona intenetowa:

www.fotokazz.pl

 

 

Grzegorz Leśniewski

Przyrodnik z wykształcenia - ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMCS. Fotograf z zamiłowania i zawodu - od kilkunastu lat, za pomocą aparatu fotograficznego, próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody. Jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy Roztocza, Polesia i Doliny Biebrzy, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Współpracuje z wieloma organizacjami zajmującymi się ochroną przyrody, między innymi z Ogólnopolskim Towarzystwie Ochrony Ptaków, Światowym Funduszem na Rzecz Przyrody czy Lubelskim Towarzystwem Ornitologicznym. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.

Grzegorz Leśniewski jest twórcą pokazów multimedialnych związanych tematycznie z przyrodą Polski, m.in. autorskiego cyklu diaporam „Przez Puszcze i Bagna”,  opowieści o przyrodzie Bieszczadzkiego Parku Narodowego – „Zapiski z bukowego pamiętnika”, jak również diaporamy o przyrodzie doliny Wisły "Wisła dzika rzeka".

„Najwięcej radości sprawiają mi sytuacje, kiedy inni ludzie patrzą na moje prace z perspektywy własnych emocji i doświadczeń. Jest wtedy szansa, że zaczną dostrzegać piękno przyrody wokół siebie, a w konsekwencji zachowają je dla przyszłych pokoleń”.

Od dwóch lat realizuje projekt fotografowania na wolności największych polskich drapieżników: wilka, niedźwiedzia i rysia. „To najcięższe wyzwanie jakiego się do tej pory podjąłem i jednocześnie najbardziej ekscytujące. Na brak adrenaliny nie będę mógł narzekać przez następnych kilka lat!”
Swoje prace publikował w wielu czasopismach, przewodnikach, albumach krajoznawczych i kalendarzach oraz w książkach i wydawnictwach popularno-naukowych.  Grzesiek jest jurorem wielu konkursów fotograficznych, w tym Wielkiego Konkursu National Geographic Polska.

Na początku roku 2008, Grzesiek, jako jedyny Polak, zaproszony został do udziału w programie Wild Wonders of Europe (Dzikie Cuda Europy). Wild Wonders of Europe to największe na świecie przedsięwzięcie związane z fotografią przyrodniczą. W ramach projektu przez prawie 2 lata 55 wybitnych fotografów przyrody będzie poznawać i uwieczniać bogactwo natury, ale nie ich rodzimych stron, lecz innych zakątków kontynentu. Ich celem jest ukazanie niezwykłego dziedzictwa natury Europy i rozbudzenie większej troski o jej ochronę. Strona internetowa programu:
www.wild-wonders.com
Strona internetowa Grzegorza Leśniewskiego:
www.grzegorzlesniewski.pl 


 

Dana

Beata Głębocka

Szczególną miłością obdarzyła Biebrzę, gdzie wiele sezonów pomagała w badaniach ornitologicznych i inwentaryzacji ptaków. Spełniło się jej marzenie i po latach zmagania się z urokami życia w dużym mieście, została zatrudniona w Biebrzańskim Parku Narodowym na stanowisku edukatora. Miłośniczka książek i dalekich podróży, zrównoważona, spostrzegawcza, wrażliwa, o dużym poczuciu estetyki. Najważniejszy pierwiastek kobiecy w radzie redakcyjnej (szczególnie, że innych nie ma).

 

 Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł

Polecamy: www.weselewszczyrku.pl, www.olzalogistic.com