Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Wydarzenia

25-05-2015

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza do udziału w bezpłatnej Szkole Animatorów Edukacji Ekologicznej – Natura 2000 organizowanej w ramach projektu „Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Celem Szkoły Rozwoju Ekomarka jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu: odkrywania wartości miejsca, potencjału jaki daje lokalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe, określenia wizji
i kierunków rozwoju konkretnego obszaru Natura 2000, metod i narzędzi dotyczących odkrywania
i prezentacji regionu, budowania współpracy lokalnej tj. questing, ekomuzeum, produkt lokalny, marka lokalna, wykorzystania potencjału regionu  w celach edukacyjnych, zarobkowych lub/i społecznych.

 

Do udziału w Szkole zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, studentów i absolwentów wyższych uczelni, nauczycieli, rolników w szczególności z gmin: Dołhobyczów, Mircze, Hrubieszów, Horodło, Dubienka, Dorohusk, Ruda Huta, Wola Uhruska, Włodawa, Hanna, Sławatycze, Kodeń, Terespol i okolic zainteresowanych rozwojem swojego regionu czy gospodarstwa w oparciu o potencjał obszarów Natura 2000 Zachodniowołyńska Dolina Bugu, Dolina Środkowego Bugu.

Dolina Bugu

Terminy spotkań:

26-27.06.2015 Natura 2000 jako potencjał i szansa rozwoju lokalnej społeczności 

09-10.07.2015Warsztaty nt. produktu lokalnego, gospodarstw ekologicznych, dopłat 

                            rolnośrodowiskowych

24-26.09.2015 Budowanie ekomarki/produktu/marki lokalnej

 

Miejsce spotkań:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Zastronek” w Lisznej (Liszna 26, 21-515 Sławatycze)

 

Fundacja zapewnia usługę cateringową, nocleg oraz materiały szkoleniowe m.in. pakiet edukacyjny Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja. Warunkiem uzyskania certyfikatu ukończenia Szkoły jest udział w 3-ech spotkaniach.

 

Zgłoszenia:

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.natura2000.fwie.pl 

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2015 r.,

na adres mailowy: wojciechfundacja@gmail.com

lub faksem: 12 631 57 30.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 12 631 57 31

  

Serdecznie zapraszamy!


 

line

19-05-2015

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza do udziału w bezpłatnej Szkole Animatorów Edukacji Ekologicznej – Natura 2000 organizowanej w ramach projektu „Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Celem Szkoły Animatorów Edukacji Ekologicznej – Natura 2000 jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu:

 • funkcjonowania przestrzeni wiejskich, 
 • pozyskania wiadomości na temat sieci Natura 2000 oraz sposobów przekazania tej wiedzy dzieciom i młodzieży, 
 • ukazania pomysłów na wykorzystanie potencjału, jaki daje lokalne dziedzictwo przyrodnicze (turystyka, zagrody edukacyjne, ośrodki agroturystyczne), 
 • zaprezentowania zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu: 
  • edukacji przyrodniczej, 
  • kulinariów na bazie produktów wiejskich 
  • kreatywnych zajęć plastycznych.

 

Do udziału w Szkole zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, studentów i absolwentów wyższych uczelni, nauczycieli, edukatorów oraz wszystkich tych, którzy zainteresowani są ochroną przyrody i edukacją ekologiczną. W szczególności zapraszamy osoby z gmin: Jabłonka, Lipnica Wielka, Zawoja, Czarny Dunajec, Nowy Targ, Szaflary, Bystra-Sidzina i okolic zainteresowane rozwojem swojego regionu czy gospodarstwa w oparciu o potencjał obszarów Natura 2000: Babia Góra, Na Policy, Pasmo Policy, Torfowiska Orawsko-Nowotarskie.

 

N2000_BabiaGóra

 

Terminy spotkań:

 • 12-13.06.2015 Nowe funkcje przestrzeni wiejskiej usytuowanej na obszarze Natura 2000
 • 20-21.06.2015Metodyka prowadzenia zajęć w warunkach gospodarstwa wiejskiego, narzędzia edukacji ekologicznej
 • 26-28.06.2015 Praktyczne warsztaty przyrodnicze: ornitologiczne, botaniczne, ogólnoprzyrodnicze

 

Miejsce spotkań:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Orawska Knieja” (Kiczory-Polana 144A, 34-483 Lipnica Wielka)

Fundacja zapewnia usługę cateringową, nocleg oraz materiały szkoleniowe m.in. pakiet edukacyjny Natura 2000 – Pozytywna Inspiracja.

 

Zgłoszenia:

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.natura2000.fwie.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 01.06.2015 r., na adres:

mail: wojciechfundacja@gmail.com

lub faksem: 12 631 57 30.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 12 631 57 31

 

 Serdecznie zapraszamy!
Wasze wiadomości - Najnowsze
Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy
Konkurs Eko Odkrywcy od pięciu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw edukacyjnych, która angażuje nauczycieli, dzieci oraz młodzież do wspólnego planowania działań dla dobra przyrody. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski.  
Czytaj więcej»
Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych 4x po 5000zł oraz 15000zł z przeznaczeniem na Wyprawę Badawczą lub wyposażenie Zielonej Klasy. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii ,,na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego!  
Czytaj więcej»

»Zoo Design Conference we Wrocławiu: o dobrej architekturze w ogrodach zoologicznych»Znamy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4»Można już głosować na Eko Odkrywców
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Spotkanie z pustułkami.
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...
Czytaj więcej»

»Puławska (nie)pustynia»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł