Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Polska przyroda w rozdzielczości full HD

data: 31.08.2012     dodał: Waldemar Krasowski

Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD). 

Wraz z tym postępem, wzrasta zainteresowanie sztuką filmową, pojawiają się zatem konkursy filmów amatorskich. Niedawno właśnie zakończył się międzynarodowy konkurs pod hasłem "Life, Nature, You", zorganizowany przez WWF, którego główną nagrodę stanowiło przyznanie zwycięzcy budżetu na realizację pełnometrażowego filmu przyrodniczego wraz z wycieczką do Indii, na Vatavaran Environment  & Wildlife Film Festiwal. Ha, któż nie chciałby...

Jako że ostatnimi czasy pilnie szlifuję swój warsztat filmowca, wielką radość sprawiło mi, kiedy swój 1-szy w życiu film, a raczej filmik - "The Bird Photographer" - znalazłem posród 10 najlepszych, wyróżnionych przez jury konkursu WWF! Co prawda głównej nagrody nie zdobyłem, ale mam nadzieję, że mimo to, miłośnikom ptaków i fotografii przyrodniczej spodoba się moja "premierowa" miniatura filmowa. Więcej podobnych - niebawem...

 

The Bird Photographer from valdi99 on Vimeo.
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera Bogusława Jankowska2012-07-27 20:27

Wzruszające momenty pomoc niesiona ptakom, widać ile tam jest włożonego uczucia. Rozstanie z nimi jednocześnie i boli i cieszy. Kawał wspaniałej roboty. Gratuluję!


avatar usera Waldemar Krasowski2012-07-27 05:44

Dzięki chłopaki za miłe słowa. Ten film właśnie wyjaśnia, że "rescuing" to moja spłata długu, jaki zaciągam czyniąc "photographing" ;)


avatar usera Romuald Mikusek2012-07-26 21:15

Pięknie Waldku pięknie. To nie taka amatorszczyzna jak nam tu próbujesz wmówić... Ładny montaż i komentarz.
Jawisz się tu raczej w roli "Bird rescuer" niż "Bird photographer";)


avatar usera Grzegorz Leśniewski2012-07-26 20:55

Waldki, gratuluję filmowego debiutu. To kolejny krok do unifikacji filmu i fotografii przynajmniej jeśli chodzi o możliwości naszego sprzętu.


avatar usera Michał Piekarski2012-07-26 15:44

Czołem Panie Waldku :-))) Jak fajnie "zobaczyć" starego znajomego! Serdecznie gratuluję jakby nie patrzeć sukcesu i tego, że rozwijasz to co kochasz! Będę co roku trzymał kciuki za kolejne konkursy i wierzę, że uda Ci zrealizować film pełnometrażowy. Patrząc na próbki w tej zajawce którą nam przedstawiłeś, byłbyś odpowiednią osobą do tej roboty!
Pozdrawiam.


avatar usera Paweł Wacławik2012-07-26 14:03

Ojejku, jejku toż to nasz Waldi :-). Jak zacząłem oglądać film to nie wiedziałem kto jest autorem, dopiero po Patrycji i samochodzie poznałem :-)! Gratulacje Brachu! Pierwsza dziesiątka to nie byle co, bo nie przypuszczam żeby w takim konkursie zgłoszono tylko np. 15 filmów. Za rok będzie lepiej. Kierunek i szlak już masz przetarty. Teraz tylko realizować i montować.


Wasze wiadomości - Najnowsze
„Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” wystartowało!
W niedzielę 2 czerwca br. w warszawskim ZOO marka Persil otworzyła cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci, które mają na celu przybliżenie najmłodszym zagadnień związanych z praniem i eko-oszczędnościami wody i energii. A wszystko w atmosferze ekscytujących doświadczeń i wspólnej zabawy!
Czytaj więcej»
„Eko Laboratorium Szopa Pracza”, czyli nowy projekt edukacyjny marki Persil
Marka Persil umacniając swoją pozycję lidera segmentu środków do prania, inicjuje nowy projekt edukacyjny. Dzięki spotkaniom z „Persil Eko Laboratorium Szopa Pracza” najmłodsi uczestnicy zabawy będą odkrywać w sobie pasję do nauki. Sprytny Szop Pracz przybliży najmłodszym zagadnienia związane z praniem i oszczędzaniem wody i energii, zaszczepiając w nich ciekawość świata.
Czytaj więcej»

»Ptaki morskie a ptaki gorskie»Rośliny górskie a rośliny nadmorskie»OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKO ODKRYWCY JUŻ PO RAZ SZÓSTY!
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Puławska (nie)pustynia
Bagna Biebrzańskie, Dolina Baryczy, Bieszczady, Puszcza Białowieska i kilka innych miejsc to dla miłośników przyrody miejsca kultowe. Odwiedzenie ich to oczywiście ogromna frajda. Ale ciekawe przyrodniczo miejsca często są na wyciągnięcie ręki, blisko miejsca naszego zamieszkania. Dla mnie takim miejscem jest… pustynia.
Czytaj więcej»

»Spotkanie z pustułkami.»Magurskie potoki»Opowieść o drucieńcu wodnym (Gordius cf. aquaticus).
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł

Polecamy: www.weselewszczyrku.pl, www.olzalogistic.com