Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Magurskie potoki

data: 27.07.2012     dodał: Bartosz Dubiel

Każdy ma chyba takie miejsce w którym najchętniej fotografuje. Dla mnie takim miejscem jest Magurski Park Narodowy i jego okolice…Ostoja Magurska to głównie kompleksy leśne. Te chętnie przecinane są leśnymi potokami tworzącymi malownicze kaskady. To właśnie tam powstaje większość moich zdjęć płynącej wody i detali z nią związanych.

Na obrzeżach Magurskiego Parku Narodowego znajduje się miejscowość Folusz. Przez Folusz przepływa potok Kłopotnica, który  od dłuższego czasu chętnie fotografuję, najczęściej jesienią oraz zimą. Jesienią wirujące w wodzie liście pozwalają urozmaicić zdjęcia a odcienie czerwieni i żółci nadają im charakteru. Zima z kolei to dla mnie czas poszukiwań ciekawych lodowych form. Uzbroiwszy się w spostrzegawczość, na potokach można odnaleźć odrealnione, lodowe formy.

Bardzo ciekawym fotograficznie miejscem w rejonie są tzw. Ruskie Wodospady, znajdujące się nieopodal miejscowości Pielgrzymka. Najbardziej okazale prezentują się, gdy poziom wody jest podwyższony – wtedy to wyglądają naprawdę imponująco. Bardzo fotogeniczny jest również tzw. „Wodospad Magurski”. Ten siedmiometrowy pomnik przyrody znajduje się na strumieniu, który spływa z Kosińskiej Góry, w rejonie wsi Folusz. Wodospad ten podczas suszy nie wygląda okazale, nabiera jednak wyrazu podczas wzmożonych opadów.

Wszystkie te miejsca są mało znane, aczkolwiek bardzo atrakcyjne i fotogeniczne. Zachęcam więc do eksploracji górskich potoków okolic Magurskiego Parku Narodowego.

 

 

Tekst i zdjecia: Bartosz Dubiel
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera magda rżana2012-07-28 22:40

uch!!!


avatar usera Bartek Nosarzewski2012-07-28 07:03

gratulacje :)


avatar usera Bogusława Jankowska2012-07-27 22:18

Teraz widzę zdjęcia są bardzo malownicze.


avatar usera Grzegorz Leśniewski2012-07-27 22:08

...pojawiły się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a raczej czarodziejskiego palca admina :-). Dzięki. Nie zawiodłem się!


avatar usera Grzegorz Leśniewski2012-07-27 21:40

Bartek, bardzo chętnie zobaczyłbym więcej zdjęć z miejsc, o których piszesz. Zapowiada się bardzo ciekawie!


avatar usera Bogusława Jankowska2012-07-27 20:17

Z tej strony nie znam parku. Byłam w okolicy Krempnej wrażenie na mnie zrobiło bobrowisko. Bobry zrobiły sobie imponującą sieć ze stawów.


Wasze wiadomości - Najnowsze
Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy
Konkurs Eko Odkrywcy od pięciu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw edukacyjnych, która angażuje nauczycieli, dzieci oraz młodzież do wspólnego planowania działań dla dobra przyrody. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski.  
Czytaj więcej»
Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych 4x po 5000zł oraz 15000zł z przeznaczeniem na Wyprawę Badawczą lub wyposażenie Zielonej Klasy. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii ,,na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego!  
Czytaj więcej»

»Zoo Design Conference we Wrocławiu: o dobrej architekturze w ogrodach zoologicznych»Znamy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4»Można już głosować na Eko Odkrywców
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Spotkanie z pustułkami.
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...
Czytaj więcej»

»Puławska (nie)pustynia»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł