Pierwszy dzień wiosny:

rejestracja Rejestracja
logowanie Zaloguj się
połącz z fb Połącz z Fb

Bliskie spotkanie.

data: 07.06.2012     dodał: Administrator wortalu

Szukając natchnienia na przykładowy tekst w dziale "Wasze wiadomości" przypomniałem sobie pewną historię sprzed czterech lat z udziałem mojego dobrego kolegi Grzegorza Janika. Zadzwoniłem i popędziłem co sił w nogach, żeby prosić o zdjęcia z tamtego wyjątkowego spotkania. Nie było problemu - zgrane fotki już na mnie czekały...Wrzesień to jedna z piękniejszych pór roku, kiedy warto wybrać się w Tatry. W miarę przewidywalna pogoda, wakacyjnych turystów w japonkach brak, cisza i spokój.

Właśnie ten okres jest dla Grzegorza idealny do fotografowania tatrzańskiej przyrody. Wyruszył z myślą o "zrobieniu" kilku pejzaży jednak w pewnym momencie, w okolicach Hali Gąsienicowej, został zatrzymany na szlaku wraz z grupką innych turystów przez strażnika parku, który poprosił o chwilę cierpliwości. Po chwili okazało się, że do szlaku zbliża się niedźwiedź a raczej niedźwiedzie! Kilka sekund później było już pewne, że to samica z dwoma młodymi. Jak wspomina Grzesiek, kosodrzewina aż falowała, gdy miśki przez nią przemykały. Wrażenie było niesamowite. Z tego bliskiego spotkania powstało kilka zdjęć, które z entuzjazmem mogłem zobaczyć po raz pierwszy właśnie cztery lata temu. 

Zdjęcia niedźwiedzi chyba się nie zestarzały, warto czasem odkurzyć tak ciekawą historię i spojrzeć na to całe zdarzenie z sentymentem. Wszystkim życzę takich spotkań ale tylko pod jednym warunkiem - że będą bezpieczne. Bezpieczne, bez ingerencji w dziką przyrodę, bez zbytniej nachalności, z wyczuciem i rozwagą!

 

Grzegorz Janik jest właścicielm zakładu fotograficznego FOTO-MIX w Wadowicach.

Adres strony: www.fotowadowice.pl

Zdjęcia wykoanano aparatem Canon EOS - 1DsMarkII i obiektywem Canon 70-200/2.8
Galeria


Aby komentować, musisz być zalogowany
Treść: *

avatar usera Przemek Kumorek2012-06-06 21:54

Jestem pewien, że się uda. Trochę cierpliwości i będziesz miał zdjęcia jak marzenie Radku!!!


avatar usera Kaźmierczak Radosław ©2012-06-06 21:07

Niedźwiedź to chyba jedno z najbardziej pożądanych zwierząt przez fotografów przyrody (niestety nie tylko)ja nie miałem jeszcze tej przyjemności no ale wszystko przede mną :) a spotkanie godne pozazdroszczenia.


Wasze wiadomości - Najnowsze
Finał 5 edycji konkursu Eko Odkrywcy
Konkurs Eko Odkrywcy od pięciu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw edukacyjnych, która angażuje nauczycieli, dzieci oraz młodzież do wspólnego planowania działań dla dobra przyrody. W grudniu odbył się 5 finał konkursu, w którym wzięło udział niemal 180 projektów z całej Polski.  
Czytaj więcej»
Ogólnopolski konkurs Eko Odkrywcy już po raz piaty!  
Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody w postaci dofinansowania projektów ekologicznych 4x po 5000zł oraz 15000zł z przeznaczeniem na Wyprawę Badawczą lub wyposażenie Zielonej Klasy. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest doświadczanie ekologii ,,na okrągło”, przez 365 dni w roku, dzielenie się wiedzą, poszerzanie swoich horyzontów i eksperymentowanie na całego!  
Czytaj więcej»

»Zoo Design Conference we Wrocławiu: o dobrej architekturze w ogrodach zoologicznych»Znamy zwycięzców konkursu Eko Odkrywcy 4»Można już głosować na Eko Odkrywców
Wasze wiadomości - Najpopularniejsze
Polska przyroda w rozdzielczości full HD
Ogromny postęp w dziedzinie elektroniki spowodował, że lustrzanką cyfrową możemy filmować. Dziś każdy niemal posiadacz nowszego korpusu foto, ma w ręku narzędzie pozwalające nakręcić materiał na film przyrodniczy o jakości technicznej nadającej się do zaprezentowania go w TV wysokiej rozdzielczości (tzw. Full HD).
Czytaj więcej»
Spotkanie z pustułkami.
Będąc w pracy, idąc korytarzem, usłyszałam za oknem przenikliwe nawoływania. Natychmiast skojarzyłam, że musi to być drapieżny ptak. Zaczęłam się pilnie rozglądać...
Czytaj więcej»

»Puławska (nie)pustynia»Magurskie potoki»Bliskie spotkanie.
Napisz artykuł

Napisz swój atrtykuł, dodaj zdjęcia i opublikuj na naszej stronie. Zachęcamy Cię do współtworzenia z nami wortalu polskaprzyroda.pl

Dodaj swój artykuł